TEKNOLOJİMİZ

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DİJİTAL MATBAA TEKNOLOJİSİ

 

Sıvı Mürekkep ile Dijital Ofset Baskı

Dijital Ofset baskı tekniğinde Klasik ofset matbaacılık gibi, sıvı mürekkep kullanarak baskı yapılır. Gelişmiş tüm baskı sonrası cilt ekipmanları da sıvı mürekkep ile basılmış kağıtlar için geliştirildiği için baskı sonrasında çok başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Selefon çok başarılı olur, kırımlarda mürekkep dökülmez, kağıtlar birbirine yapışmaz, dokulu kağıtlara çok başarılı baskılar yapabilirsiniz, tüm cilt tiplerinde dayanıklı ve sağlam dökümanlar üretebilirsiniz.

 

Sıvı mürekkep kullanımı ve baskının merdane kullanılarak ofset tekniği ile kağıda aktarılmasından dolayı bu baskı tekniği "Dijital Ofset"  olarak adlandırılmaktadır. Bu özellik ile Xeikon, Xerox, Kodak, Konica Minolta, Epson, Lexmark, Ricoh gibi tonerli Dijital baskı makinelerinden farklıdır.

 

Baskı makinemiz, sıvı mürekkepler ile 7 renkli Dijital Matbaa Baskısı yapabilen HP INDIGO PRESS'dir.

 

Film - Kalıp Yok! İster 1 adet, isterseniz binlerce döküman basabiliriz!

Dijital Ofset Matbaa tekniğinde Film ve Kalıp olmadan direkt olarak bilgisayardan baskı makinesine iş gönderilmektedir. Basılacak iş RIP ünitesi ile makine diline çevirilmektedir ve baskıya hazır hale gelmektedir. Baskı makinemiz ise, 816dpi baskı kalitesi ile makine diline çevirilen işi basmaktadır.

 

Stok Tutmanıza Gerek Yok, Az Adetlerde Güncel Döküman Bastırın!

Film ve kalıp olmadığı için az adetlerde döküman bastırmak mümkündür. Bir fuara katılıp binlerce dökümanı birkaç günde tüketmeyecekseniz, fazla adetlerde baskı yaptırıp stok tutmanıza hiç gerek yok! Az adetlerde baskı yaptırabilmeniz size basılacak işinizi pdf olarak stoklayıp sürekli güncelleyerek en güncel dökümanı sadece ihtiyacınız kadar bastırma imkanı sunmaktadır.

 

Çok Hızlı

Kalıp ve film hazırlamaya gerek olmadığı için Dijital Ofset Matbaacılık çok hızlı bir baskı tekniğidir. İşin makineye gönderilmesi ve baskıya başlanması dakikalar almaktadır. Acil işleriniz için en ideal çözüm Dijital Matbaacılıktır.

 

Çok Kaliteli

Kaliteli bir baskı için mürekkep çok önemlidir. Türken Dijital olarak HP tarafından geliştirilmiş orijinal HP Electroink mürekkepleri kullanarak baskı yapmaktayız. Basılacak tüm işlerinizi HP Indigo kalitesi ile basmayı garanti ediyoruz.

 

Ustaya Bağlı Değil, Bilgisayar Kontrollü Baskı

Baskı makinemizde X-Rite Inline Densitometre bulunmaktadır. Bu sayede basılan işlerin renk değerleri baskı makinemiz tarafından kontrol edilmekte ve basılan bir işin birinci tabakası ile 1000. tabakası aynı renk değerlerinde, aynı kalitede çıkmaktadır. Aynı işi bir sene sonra bile bassak, aynı renk değerlerini tutturabilmekteyiz.

 


 

HIGH DEFINITION MATBAA BASKISI

 

 

Gözümüzle gördüğümüz ve ışık demetleri ile oluşan görüntüler kağıda baskı olarak aktarılırken Cyan (C) Magenta (M) Yellow (Y) Black (K) olarak adlandırılan 4 rengin üst üste basılması ile aktarılmaktadır. Bu baskı tekniğine CMYK baskı veya 4 renk baskı denilmektedir.

 

Türken Dijital olarak, CMYK mürekkeplere ek olarak Orange (O), Violet (V) ve Green (G) renklerini de kullanarak çok daha fazla rengi, çok canlı olarak basabilmekteyiz.

 

Türken Dijital, 7 renkli Hexachrome+ olarak adlandırılan bu baskı tekniği ile baskı yapabilen birkaç matbaadan birisidir.

 

Yüksek çözünürlülkte ve 7 renk ile yapılan bu baskı tekniği High Definition Printing olarak adlandırılmaktadır ve günümüzde matbaa teknolojilerinde gelinen en son teknolojidir.

 


  

 3 BOYUTLU BASKI TEKNOLOJİSİ

 

Türken Dijital olarak, patenti 2009 yılına ait bir teknik ile Dünya'da Dijital Ofset baskı teknolojisini kullanarak 3 boyutlu baskı yapabilen ilk ve tek firmayız.

 

Eski Lenticular baskı tekniğinden çok daha farklı olan bu teknolojide 3 boyut hissi veren alanlar basılan işi sağa sola döndürmenize gerek kalmadan her açıdan 3 boyutlu görülmektdir.

 

Yaptığınız bir tasarımda, sizin belirlediğiniz bir alana 3 boyutlu derinlik veren zeminler ekleyebiliriz. Bu baskı teknolojisi ile davetiyeler, kartvizitler,magnetler, defter kapakları, wobbler, kapı isimlikleri, yaka kartları, ürün etiketleri gibi yüzlerce ürün yapmak mümkündür.

 

İleri teknoloji ürünü olan 3 boyutlu baskılarımızı mutlaka deneyin!

 


 

VERİTABANINDAN BASKI

 

Direct Mailing

Müşterilerinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz?

 

Eğer müşterilerinize ait sınıflandırılmış bilgilere sahipseniz bunları basılı dökümanlara dönüştürmek bizim işimiz.

 

Hedef kitlenizin ilgi alanlarına yönelik mesajları içeren basılı evraklar ile çok etkili kampanyalar yapabilirsiniz.

 

Birçok sektörde kullanılan ürünleriniz ve elinizde müşterilerinize ait bilgiler varsa, bu bilgileri bize excel, access veya sql olarak vermeniz halinde binlerce müşteriniz için kişiye özel basılı materyaller hazırlayabiliriz.

 

Hisse Senedi Basımı

Klasik Ofset teknolojisi ile basılması çok zor olan hisse senedi basımı işi yeni Dijital Ofset Teknolojisi ile kolaylaşmıştır. Her bir hisse senedinde yer alması gereken değişken numaralar, adetler, hisse senedinin bedeli, hisse senedinin bedeline bağlı olarak değişen zemin rengi gibi tüm değişkenler sizlerin talebi doğrultusunda özel yazılımlar ile programlanır ve basılabilir. Değişken Data Baskı Teknolojilerinde uzman olan matbaamızda, bir adet numune baskı yaptırarark tüm hisse senetleri basılmadan önce son kontrollerinizi yapmanız da mümkündür. Dilerseniz bu kıymetli evrakları, avrupadan ithal dokulu kağıtlara bastırarak hisse senetlerinize prestij de katabilirsiniz.

 

QR Kod Basımı

Tüm dünyada hızla yaygınlaşan bir uygulama olan QR Kod içerinize özel bir algoritma ile tüm iletişim bilgileriniz, GPS için coğrafi konum bilgisi, web sitenizin adresi veya daha birçok bilgi yerleştirilmektedir. I-Phone, I-Pad veya diğer mobil cihazlar ile bu kodun fotoğrafı çekildiğinde, kod içerisine gizlenen bu bilgiler mobil cihaza aktarılır. İleri teknoloji bu yeni uygulamayı siz de kurumunuz için hemen uygulayın. Kartvizitler, dergi reklamları, bilet veya çekiliş kuponu baskıları gibi birçok alanda QR Kod kullanılmaktadır. QR Kodlu baskılarınız veya değişken QR kod baskılarınız için bizi mutlaka arayın.

 

Barkod Basımı

Değişken veya statik barkod içeren etiket baskıları, kimlik kartları, araç stickerları ve üretim bantlarında kullanılan ürün kodlarını ileri teknoloji yazılımlar ve Dijital Ofset baskı teknolojisi ile basabiliyoruz. Her türlü barkod basımı işiniz için bizi mutlaka arayın. Size en profesyonel hizmeti sunacağımızdan şüpheniz olmasın.

 

Değişken Resim, Metin ve Numara Baskısı

Numara içeren bilet veya çekiliş kartı baskıları, değişen yazı alanları içeren hisse senetleri veya her bir sayfasında değişken resimlerin yer aldığı bir takvim olabilir. İçeriği ne olursa olsun resim, yazı veya numaraları değişken olarak basacak özel yazılımlarımız ve 7 renkli dijital matbaa makinemiz ile size en profesyonel hizmeti vermekten memnuniyet duyarız.

 

Veritabanından Kartvizit Baskısı

Geniş bir bayi ağınız var ve kurumsal kimliğinizi bu bayi ağına uygulamakta zorlanıyorsanız size yenilikçi bir fikrimiz var. Bayilerinizin iletişim bilgilerini ve listesini MS Excel ortamında bize verebilirseniz, kurumsal kimliğinize uygun hazırlanmış kartvizit tasarımınıza tüm bu bilgileri insan eli değmeden, değişken data yazılımları ile uygulayabiliriz. Bu sayede çok geniş bir kitleye, hatasız olarak kartvizit basmak mümkündür. Kurumsal kimliğinizi tam olarak yansıtan kartvizitler ile son kullanıcıya mesajlarınızı iletmeniz daha kolay olacaktır. Tüm bayi ağınız için hazırlanacak bu kartvizitleri dijital arşiv sistemimizde arşivleyebilir, bayilerinize tek tek online sipariş verme hakkı da tanıyarak her bayiye kendi siparişinin bedelini ödeme imkanı tanıyabiliriz. Bu teknoloji ile tüm bayi ağınızın masraflarını sizin karşılamanıza gerek kalmayacaktır.

 


 

KİŞİYE ÖZEL BASKI TEKNOLOJİSİ

 

Önemli bütçeler harcayarak Klasik Ofsetlerde bastırdığınız dökümanlarınızın size geri dönüşü ne kadar oluyor?

 

1000 Adet basılı döküman kaça mal oluyor sorusu yerine müşterinize ulaştırdığınız her 1000 adet dökümandan kaçı size pozitif olarak geri dönüyor sorusununun cevabı çok daha önemlidir.

 

Rochester Institute of Technology tarafından yapılan araştırmaya göre:

- Klasik Offset Baskısı ile üretilen basılı materyallerin müşteri tarafından geri dönüş oranı sadece %1,

- Aynı işi müşterinizin ismini yazarak kişiye özel hale getirirseniz %4.5,

- Renk ilave ederseniz geri dönüş oranı %13.5,

- Kişisel içerik eklerseniz ise geri dönüş oranı %30'dur.

 

Kişiye Özel Zarf Baskıları

Davetiyelerinizin zarflarını, davetlilerin ismine özel basmaya ne dersiniz? Onlara değer verdiğinizi gösteren bu çok özel ve prestijli uygulama ile hata yapmadan isme özel zarflar basmak mümkündür. Bu uygulama için bize MS Excel'de isim listesi vermeniz yeterlidir. Kişiye Özel zarf baskısı, sadece 150 gr.'a kadar olan penceresiz zarflara yapılabilmektedir. Zarf dokulu ise, zarfın dokusu baskı kalitesini etkileyebilir. En iyi baskı sonucu dokusuz zarflarda alınmaktadır.

 

Kişiye Özel Davetiye Baskıları

Davetiyelerinizi isme özel basarak davetlilerin kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Bu uygulama için bize davetli listesini MS Excel'de vermeniz yeterlidir. Dilerseniz davetiyenizde sadece isimler değil resimler de değişebilir. Erkeklere mavi, kızlara pembe davetiye gibi.

 

Kişiye Özel Kurumsal Ajandalar

Bastıracağınız ajandaları vereceğiniz müşteriler kafanızda bellirli ise; kişiye özel baskılı ajandalar ile hedef kitlenizi kalbinden vurabilirsiniz. Düşünün ki bir sigorta şirketinden sağlık sigortanız var ve sene sonunda size bir ajanda geliyor. Ajandanın ilk sayfasında, "Yeni yılın kutlu olsun Berk!" yazıyor. Doğum gününüzde, "Doğum günün kutlu olsun Berk!", sigortalı olduğunuz tarihte ise "Tebrikler Berk, bugün X sigortalı oluşunun 3.yılı" yazıyor. Tüm bu kişisel veriler ile basılmış bir ajanda, size verilen değeri gösteren çok güzel hediye olacaktır. 2008 yılından beri birçok kurum için, kişiye özel ajandalar basıyoruz ve bu alanda en tecrübeli, en yüksek teknolojiyi kullanan firmalardan birisiyiz. Kişiye Özel Ajanda Basımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayınız. Kurumunuz için özel olarak tasarlananajandalarınız en az 100 adet olarak basılabilmektedir.

 

Kişiye Özel Takvimler

Kişiye Özel takvimler, müşterinizi önemsediğinizi ve onun için özel bir ürün hazırladığınız mesajını hedef kitlenize çok etkin olarak iletmektedir. Bir sene boyunca severek masalarında tutacakları bu değerli takvimler ileri teknoloji yazılım ve programlama ile üretilmektedir. Türken Dijital'in uzmanlık alanı olan veritabanından değişken data baskısı ile hem resim, hem de isimler değişken olarak basılabilmektedir. Film ve kalıp olmadan baskı yapabilen 7 renkli matbaa makinemiz ile bu takvimleri sıfır hata ile basıyor ve sizlere çok profesyonel bir ürün olarak teslim ediyoruz. Tüm takvimler basılmadan önce, bir adet maket basıyor ve son ürünü size onaylatıyoruz. Dijital Ofset Baskı Teknolojimiz ile bir adet baskı yapmak bizim için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Kişiye özel baskılı takvimleriniz en az 200 adet olarak basılabilmektedir.

 

Kişiye Özel İskambil Kartı

Kağıt oyunlarına düşkünseniz veya arkadaşlarınıza espirili bir hediye vermek istiyorsanız, kendi fotoğrafınızın basıldığı iskambil kartları eğlenceli bir fikir olabilir. 52 adet kart ve 2 adet jokerden oluşan size özel bu kartların arka yüzüne fotoğrafınızı basabiliyoruz. Unutmayın, deste içerisindeki tüm kartlara aynı fotoğraf basılacaktır. Yoksa fotoğrafa bakarak kartları tahmin edebilirdiniz. Eğlenceli bir hediye için kişiye özel iskambil kartlarını mutlaka deneyin.

 

Kişiye Özel Şarap Etiketi

Sevdiklerinize özel bir günde verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi de Kişiye Özel Etiketli Şaraptır. Onu ne kadar sevdiğinizi anlatan size özel bir metin ve tasarım ile ömür boyu unutulmayacak bir hediye verebilirsiniz. Şarabı siz getirirseniz biz de etiketini size özel hazırlayıp getirdiğiniz şaraba uyguluyoruz. Unutmayın, şarap seçimi size ait!

 

Kişiye Özel Şeker Etiketleri

Düğün veya davetlerinizde dağıtmak istediğiniz şeker vb hediyeleriniz için minik etiketler bastırmak isterseniz, Türken Dijital tam aradığınız yerdir. İthal dokulu kağıtlara basılmış çok şık etiketler hazırlayıp özel günlerde dağıtacağınız şekerlerinize renk katabiliriz. Davet ve organizasyonlarınızdan önce bizi mutlaka arayın, size farklı ürünler önderebiliriz.

 

Kişiye Özel Kek & Pasta Şablonu

Deseni çocuğunuzun veya sevdiğiniz bir kişinin fotoğrafı olan bir kek şablonu kullanmak ister misiniz? Hazırladığınız kek veya pastanın üzerine bu şablonu koyup üzerine biraz kakao dökün ve şablonu dikkatlice kaldırın. Şablondaki fotoğrafın kakao olarak pastanın üzerine aktarıldığını göreceksiniz. Ömür boyu mutlulukla hatırlayacağınız sizel özel bu ürün, hamarat dostlarınız için de güzel bir hediye olabilir. Kek & Pasta şablonu yaptırmak için bizi mutlaka arayın.

 

Kişiye Özel Hediye Paketi

Bize vereceğiniz isimler için kişiye özel tasarlanmış hediye paketleri hazırlayıp basabiliriz. Sevdikleriniz için bastırabileceği kişiye özel hediye paketleri ile hediyelerinizi daha değerli bir ürüne dönüştürebilirsiniz.  Kurumsal müşterilerimiz ise müşterileri için hazırladıkları promosyon ürünlerini ithal şık kağıtlara basılmış, kişiye özel hediye paketleri ile paketleyebilirler. Kişiye özel hediye paketi bastırmayı düşünürseniz bizi hemen arayın!

 

Kişiye Özel Çikolata Etiketi

Düğün veya davetleriniz için kişiye özel çikolata etiketi bastırmak isterseniz, sizin için profesyonel bir tasarım ve yüksek kalitede baskımız ile çok güzel etiketler hazırlayabiliriz.

 


 

DOKULU KAĞITLARA BASKI

 

Basılı bir dökümanın içeriği ne kadar önemliyse, basıldığı kağıt; kullanılan malzeme ve baskı kalitesi de bir o kadar önemlidir. Dünyada gelişen teknoloji ile beraber malzeme mühendisliği alanında da çok büyük gelişmeler olmaktadır. Türken Dijital olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve birçok malzemeyi stoklu olarak bulunduruyoruz. Prestijli bir döküman yaratmak istiyorsanız; Türken Dijital olarak size önerebileceğimiz çok geniş bir arşivimiz var. Az adetlerde de bastırabileceğiniz prestij dökümanları ile şirketinizi müşterilerinize karşı en üst seviyede tanıtabilir, çok profesyonel dökümanlar sunabilirsiniz.İhtiyacınız olan her türlü uygulama için değişik malzemeler önerebiliriz. Yırtılmaz kağıtlar, 3 boyutlu baskılar, hologram baskıları, sedefli kağıtlar, plastik malzemeler üzerine baskılar, şeffaf plastik baskıları, kredi kartı malzemesi olan PVC'lere baskıları, emniyet etiketleri, çok yüksek sıcaklıklara dayanıklı etiketler, metal, tekstil ve ahşap üzerine baskı gibi birçok malzeme ile sizleri bekliyoruz.

 


 

METAL ÜZERİNE BASKI

 

Üzerine yüksek kalitede baskı yapılabilen özel metal levhalara canlı renkler ile baskı yapabiliyoruz.Yaptığımız baskı metal levhanın içerisine nüfus ettiğinden mekanik aşınmaya karşı dayanıklıdır. Renk sınırlaması olmadan çok doygun ve canlı renkler ile baskı yapabilmekteyiz.  Tek yüz baskıya uygun olan metal levha baskılarınızı arka yüzü yapışkan, mıknatıslı veya düz levha olarak teslim edilebiliriz. Ürettiğiniz ürünlerde kullandığınız metal etiketler, gösterge panelleri, metal magnetler vb metal baskı ürünlerinizi yüksek kalitede üretebiliriz. Çeşitli kalınlık ve ebatlarda baskıya hazır olarak stokladığımız metal levhalara baskı konusunda bizi arıyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


 

AHŞAP ÜZERİNE BASKI

 

Kesime uygun özel ahşap plakalar üzerine çok canlı renkler ile fotoğraf kalitesinde baskı yapabiliyoruz. CNC ve benzeri yöntemlerle dilediğiniz şekillerde kestirebileceğimiz bu ahşap levhalara renk sınırlaması olmadan çok doygun ve canlı renkler ile baskı yapmak mümkündür. Değişik ebat ve kalınlıkta seçeneklerimiz mevcuttur. Çeşitli kalınlık ve ebatlarda baskıya hazır olarak stokladığımız ahşap levhalara baskı konusunda bizi arıyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


 

PLASTİK ÜZERİNE BASKI

 

Üzerine baskı yapılabilen, beyaz renkte, kesime uygun plastik plakalar üzerine yüksek kalitede baskı yapabilmekteyiz. CNC ve benzeri yöntemlerle dilediğiniz şekillerde kestirebileceğimiz bu plastik malzemeler ile kurumsal anahtarlıklar, yaka kartları, yönlendirme levhaları gibi kurumsal ürünler yapılabildiği gibi valiz isimliği, evcil hayvanlarınız için tasmalar, masa saatleri, duvar saatleri gibi birçok kişiye özel ürünü de üretmek mümkündür. Tek yüzüne veya çift yüzüne baskı yapılabilen plastik levhalarımız mevcuttur.

 


 

KUMAŞ ÜZERİNE BASKI

 

Açık renk %100 polester veya koton kumaşlar üzerine baskı yapabilmekteyiz. Kurumsal masa bayrakları, flamalar, T-shirt baskıları, Şapka baskıları, sweat shirt baskıları yapılabildiği gibi yastık, mutfak önlüğü gibi birçok kişiye özel ürün de yapılabilmektedir.

 


 

 SERAMİK ÜZERİNE BASKI

 

Üzerine fotoğraf kalitesinde baskı yapılabilen dekoratif seramik karolara çok yüksek kalitede baskı yapabiliyoruz. Baskı seramik yüzeyin içerisine işlediği için çok kalıcıdır. Değişik şekil ve ebatlarda modelleri mevcuttur. Banyonuzu, mutfağınızı, evinizin girişini üzerine fotoğraflarınızın basıldığı seramik karolar ile süsleyebilirsiniz. Baskısı mükemmeldir, fotoğraf kalitesindedir. Baskı yağmura, buhara, suya dayanıklıdır. Çok canlı renkler ile baskı yapılabilmektedir.

 


 

DİJİTAL ARŞİV SİSTEMİMİZ

 

Dijital Matbaacılığın en önemli avantajlarından birisi az adetlerde, sık sık güncelleyerek en güncel dökümanı sadece ihtiyacınız kadar bastırabilmenizdir.

Türken Dijital olarak gelişmiş dijital arşiv sistemimiz sayesinde dökümanlarınızı pdf olarak arşivliyoruz. İhtiyacınızdan daha fazla bastırıp stoklamak yerine sizin için arşivlediğimiz dökümanlarınızı sık sık güncelleyebilir ve sadece ihtiyacınız kadar bastırabilirsiniz.

İleri teknoloji arşiv sistemimiz kuvvetli server altyapısı ile desteklenmiştir.

Matbaamızda çok gelişmiş bir ERP sistemimiz ve bu sistemi destekleyen serverlarımız bulunmaktadır. 3 adet HP Proliant Server, 2 adet HP Blade Server, 1 adet 16TB NAS Server, 2 adet HP Storageworks Ultrium Tape ünitesi ile 7/24 verileriniz güvenli bir şekilde arşivlenmektedir.

Binlerce dökümanı sizler için arşivlerken bilgi gizliliğine de çok önem veriyoruz. Dökümanlarınız hiçbir şekilde 3.şahıslar ile paylaşılmamaktadır ve sadece yetkisi olan personelimize erişim hakkı verilmektedir.